Grassi Pietre – kamień Pietranova
15901
page-template-default,page,page-id-15901,bridge-core-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-22.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default

Grassi Pietre – kamień Pietranova

Grassi Pietre – kamień Pietranova

 

Pietranova to aglomerat cementowy złożony z żwiru kamiennego z Vicenza, białego cementu portlandzkiego i wody. Jest to nowy materiał, wyprodukowany wyłącznie przez Grassi Pietre i stanowi doskonałe połączenie piękna naturalnego kamienia i mieszanki właściwości fizyczno-mechanicznych, które może zagwarantować tylko awangarda technologiczna. Zaprojektowana, aby doskonale spełniać potrzeby nowoczesnej architektury, Pietranova przekracza techniczne i estetyczne granice naturalnych materiałów i jest przeznaczona do okładzin wewnętrznych i zewnętrznych, schodów i podłóg, zarówno przeznaczonych do użytku mieszkaniowego, jak i komercyjnego. Nadaje się do stworzenia każdego dużego formatu i dowolnej grubości płytek, jest również zalecany do stref wilgotnych, ponieważ ma niską porowatość.

 

Do produkcji mieszanek używany jest wyłącznie materiał pochodzący z recyklingu, czyli kamień Vicenza pochodzący bezpośrednio z kamieniołomów Grassi Pietre, co nadaje gotowemu produktowi piękno i wartość, również dzięki zastosowaniu wysokiego udziału kamienia naturalnego.

 

Pietranova produkowana jest w trzech wariantach kolorystycznych, białej, żółtej i szarej, w zależności od pozostałości piasku użytego w mieszance i jest dostępna w wielu fakturach: polerowanej, szlifowanej, szczotkowanej i drapanej. Istnieje również możliwość dostosowania niektórych wykończeń powierzchni, które można wykonać doraźnie, zgodnie z potrzebami klienta, w celu uzyskania efektów doskonale dostosowanych do współczesnych i wyszukanych rozwiązań estetycznych.

 

Jest w 100% wyprodukowana we Włoszech i posiada certyfikat CE. Nie zawiera żadnych substancji szkodliwych dla środowiska ani dla człowieka, jest przyjazny dla środowiska i ma wytrzymałość porównywalną z marmurami.

 

Pytajcie o wymiary standardowe i szczegóły techniczne płytek ściennych podłogowych, stopnic etc.

Zobaczcie wszystkie struktury wykończenia poszczególnych kolekcji.

 

 

Kolekcja Pietranova występuje w trzech wybarwieniach:

Kolekcja Grassi Pietre – Pietranova – Bianca

Kolekcja Grassi Pietre – Pietranova – Gialla

Kolekcja Grassi Pietre – Pietranova – Grigia