O nas
15325
page-template-default,page,page-id-15325,bridge-core-2.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-22.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-15529,elementor-page elementor-page-15325

O nas

O kamieniach i o nas

Naturalność

Kamień jest produktem o pochodzeniu naturalnym, powstałym w wyniku ewolucji świata na przestrzeni czasu, w wyniku samoistnych procesów klimatycznych i fizycznych.

Piękno

Za powstanie kamienia odpowiada natura, która go ukształtowała, nadała mu barwy i faktury. Dlatego tak trudno jest dobrze go odwzorować w procesach chemicznych i produkcyjnych.

Ponadczasowość

Jego elegancja nie przemija z upływem czasu. Jesteśmy do niego przyzwyczajeni i nasze postrzeganie tego materiału nie zmienia się pod wpływem mód i trendów.

Pasja i fascynacja naturalnym kamieniem

Jesteśmy niewielką częścią grupy T3 Atelier, która zajmuje się projektowaniem i wyposażeniem wnętrz biurowych, a także domów i apartamentów.  Częścią, która powstała z pasji i miłości do surowca naturalnego, jakim jest kamień. Pasja ta rodziła się przez wiele ostatnich lat, aby przekształcić się w przedsięwzięcie jakim jest Italstone.

 

Italstone promuje naturalny materiał wykończenia ścian i podłóg, jakim jest kamień. Jego cechy fizyczne powodują, że jako materiał budowlany i wykończeniowy towarzyszył człowiekowi od zarania ludzkości. W ostatnich czasach, dzięki rozwojowi technologii i nauki często zastępowany jest ceramiką, konglomeratami i innymi daleko przetworzonymi materiałami. Niemniej nic nie jest w stanie zastąpić jego szlachetności, naturalności i samoistnego piękna.  Itlastone promuje kamień z charakterem i nic w naszej ofercie nie jest przypadkowe. Dobór partnerów trwał kilka lat, tworzył się niejako samoistnie na podstawie obserwacji i kontaktów.  Każdy z naszych partnerów niesie z sobą, ciekawą i ponadczasową wartość.

 

Grassi Pietre – to kamieniołom wydobywający kamień z regionu, w którym był on wydobywany na budynki budowane przez samego Palladio. Grassi Pietre, to  także producent mieszanki kamienno-cementowej Pietranova doskonale wpisującej się parametrami we współczesne wnętrza. To także firma, która posiadając nowoczesny park maszynowy, tworzy z kamienia przedmioty użytkowe, a także formy małej architektury i rzeźby.

 

TWS to firma, która oprócz własnego wydobycia wapieni, na południu Włoch posiada nowoczesny sprzęt pozwalający na przemysłowe grawerowanie kamienia w dziesiątki wzorów, nadając mu całkowicie nowego wyrazu. Oprócz kamieni z własnego wydobycia przetwarza w ten sam sposób marmury od najlepszych dostawców. Trame di Pietra to kamień, który was oczaruje.

 

Made a Mano, to firma szczególna, ponieważ w temperaturze przeszło 1000 stopni spaja z powrotem w całość to co natura zmieniła w pył. Kamień, lawa i pył z wulkanu Etna, w tej firmie, przetwarzany jest na okładziny ścienne i podłogowe. Płytki począwszy od naturalnych kolorów lawy, poprzez barwione, a także dekorowane ręcznie motywy, to wszystko znajdziecie w ich ofercie.

 

Czy wiecie już dlaczego pokochaliśmy kamienie naturalne?

Gdy zobaczycie galerię zdjęć produktów, będziecie mieli już pewność.

 

Zapraszamy